Umowy podpisane – będą pieniądze na działalność stowarzyszeń w gminie Serokomla

4 maja 2016

Dwa stowarzyszenia z gminy Serokomla : Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Serokomla i Stowarzyszenie Kolonia Zachodnia otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Lubelskie Lokalnie – Mikrodotacje FIO” finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich z Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, która jest operatorem projektu.

Tu sukces dla organizacji, które działają na terenie gminy Serokomla od kilku lat, zaś Stowarzyszenie Kolonia Zachodnia zaledwie od roku.

Pierwszy projekt nosi tytuł „Pogotowie tradycji”, skierowany jest do mieszkańców gminy Serokomla lubiących śpiew i występy, ponieważ zamysłem wnioskodawcy było utworzenie zespołu ludowego na terenie gminy. Zaplanowano warsztaty śpiewacze oraz wydanie śpiewników z piosenkami ludowymi, pochodzącymi z naszego regionu. Kwota dofinansowania wynosi 3300 zł. Projekt zostanie zakończony Festiwalem Wsi, który odbędzie się w sierpniu br. oraz występem inauguracyjnym nowopowstałego zespołu ludowego, którego nazwę wybiorą sami uczestnicy projektu.

Stowarzyszenie Kolonia Zachodnia jako młoda organizacja pozarządowa w projekcie pod nazwą „ Jak to robią inni” ubiegało się o środki finansowe na rozwój potencjału członków stowarzyszenia czyli na szkolenia, kursy oraz wizytę studyjną, którą zaplanowano do Krainy Rumianku. Tam uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach pieczenia chleba i zobaczą „dobre praktyki”, jak działają organizacje pozarządowe. Kwota dofinansowania 4000 zł.

Oprac. Anna Abramczuk